Prawo lokalne » UCHWA艁Y
A R T Y K U 艁   A R C H I W A L N Y

w Zespole Szk贸艂 Powiatowych im. Ks. Adama Bargielskiego
w Myszy艅cu

1. Ocenianie wiedzy i umiej臋tno艣ci ucznia ma na celu:
a) poinformowanie ucznia o poziomie jego osi膮gni臋膰 edukacyjnych i post臋pach w tym zakresie.
b) pomoc uczniowi w samodzielnym planowaniu swojego rozwoju,
c) motywowanie ucznia do dalszej pracy
d) dostarczanie rodzicom (prawnym opiekunom) i nauczycielom informacji post臋pach, trudno艣ciach i specjalnych uzdolnieniach ucznia.
e) umo偶liwienie nauczycielom doskonalenia organizacji i metod pracy dydaktyczno - wychowawczej.

2. Ocenianie wewn膮trzszkolne obejmuje:
a) formu艂owanie przez nauczycieli wymaga艅 edukacyjnych oraz informowania o nich uczni贸w i rodzic贸w (prawnych opiekun贸w)
b) bie偶膮ce ocenianie i 艣r贸droczne klasyfikowanie, wed艂ug skali i form przyj臋tych w danej szkole, oraz zaliczanie niekt贸rych zaj臋膰 edukacyjnych.,
c) 艣redni膮 ocen- wlicza si臋 wszystkie obowi膮zkowe zaj臋cia edukacyjne, okre艣lone w szkolnym planie nauczania
d) do 艣redniej ocen wlicza si臋 religi臋 lub etyk臋 lub dodatkowe zaj臋cia edukacyjne
e) przeprowadzanie egzamin 贸w klasyfikacyjnych
f) ustalenie ocen klasyfikacyjnych na koniec roku szkolnego (semestru) warunki ich poprawiania.

3. Wychowawca klasy na pocz膮tku ka偶dego roku szkolnego informuje uczni贸w oraz ich rodzic贸w (prawnych opiekun贸w) o warunkach i sposobie oraz kryteriach oceniania zachowania, warunkach i trybie uzyskania wy偶szej ni偶 przewidywana rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania oraz o skutkach ustalenia uczniowi nagannej rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania.
4. Oceny s膮 jawne, zar贸wno dla ucznia, jak i jego rodzic贸w (opiekun贸w prawnych). Sprawdzone i ocenione prace kontrolne oraz dokumentacja oceniania ucznia s膮 przechowywane przez nauczycieli w szkole przez aktualny rok i udost臋pniona do wgl膮du uczniowi lub jego rodzicom (opiekunom prawnym).
Na 偶yczenie ucznia, lub jego rodzic贸w praca powinna by膰 udost臋pniona do wgl膮du. Termin oddania sprawdzonych prac - 2 tygodnie. W ci膮gu jednego dnia mo偶e si臋 odby膰 tylko jeden sprawdzian, a w tygodniu maksymalnie 3. Ucze艅 powinien by膰 poinformowany na tydzie艅 przed planowanym sprawdzianem. Minimalna ilo艣膰 ocen w semestrze do wystawienia oceny ko艅cowej:
1 godziny w tygodniu - 3 oceny w tym minimum 1 sprawdzian,
2 godziny w tygodniu - 4 oceny w tym minimum 2 sprawdziany,
3 godziny w tygodniu - 5 ocen w tym minimum 2 sprawdziany,
4 godziny w tygodniu - 6 ocen w tym minimum 3 sprawdziany,
5 godzin w tygodniu - 7 ocen w tym minimum 3 sprawdziany.
Sprawdziany (prace klasowe) s膮 obowi膮zkowe. Je偶eli z przyczyn losowych ucze艅 nie mo偶e go napisa膰 z ca艂膮 klas膮, powinien uczyni膰 to w terminie dwutygodniowym od rozdania prac.
Poprawa sprawdzianu jest dobrowolna i powinna odbywa膰 si臋 poza lekcjami danego przedmiotu. Oceny za popraw臋 s膮 wystawiane wed艂ug tych samych zasad jak za prac臋 pierwotn膮.

5. Oceny klasyfikacyjne oraz symbole i znaki w ocenianiu:
a) Ko艅cowo roczne (semestralne), ustala si臋 w stopniach wed艂ug skali:
Autor :
Zredagowa艂(a) : Piotr Masiak